Silvester na Brekovskom hrade

Autor: Ľuboš Rakár | 1.1.2014 o 15:04 | (upravené 1.1.2014 o 16:59) Karma článku: 4,47 | Prečítané:  440x

Už sa pomaly stáva tradíciou, že členovia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Humennom, ZO Č. 12, spoločne s Klubom Slovenských turistov zo Strážskeho a hlavným organizátorom,  Združením na záchranu Brekovského hradu, trávili posledný deň v roku na Brekovskom hrade.

Zraz bol pri kostole v Brekove, odkiaľ sme presne o dvanástej, za zvuku poludňajších zvonov vyrazili priamo na hrad. Trasa nie je príliš náročná, takže je pomerne ľahko zvládnuteľná aj pre úplne nevidiacich ľudí. Vzhľadom na dlhodobo priaznivé počasie nás trochu prekvapil mierne blatistý terén, ale nikomu to nevadilo. Hore sme sa dostali asi za 20-30 minút. Takáto prechádzka (malá túra) priamo na Silvestra má vždy svoju špecifickú atmosféru, nehovoriac o tom, že aktívny pohyb na čerstvom vzduchu je zo zdravotného hľadiska tiež veľmi prospešný.

Keď sme došli na hrad, hneď sme si všimli, že od našej poslednej návštevy sa tam toho naozaj veľa zmenilo. Je priam až neuveriteľné, čo všetko sa za ten rok stihlo urobiť. Tí zdatnejší z nás sa dostali aj do menej dostupných zákutí hradu.

Celkovo to bol veľmi príjemný začiatok Silvestra. Po príchode do Humenného bol ešte priestor na krátke posedenie, kde sme stručne zbilancovali rok 2013 a popriali si všetko dobré do nového roka. Ale samozrejme, týmto sa silvestrovské oslavy ani zďaleka neskončili... :-)

Ak by Ste sa chceli o Brekovskom hrade a o práci Združenia na záchranu Brekovského hradu dozvedieť viac, odporúčam tieto linky:

http://www.brekov.sk/brekov_3.htm

http://www.brekov.sk/brekov_13.htm

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?