Moderátori a kalkulačka

Autor: Ľuboš Rakár | 12.11.2013 o 18:26 | (upravené 12.11.2013 o 18:49) Karma článku: 5,44 | Prečítané:  336x

Nestáva sa často, že by som počúval rádio Expres, ale dnes ráno som sa tejto chyby dopustil. Zhodou okolnosti sa dvaja moderátori bavili o tom, že Sociálna poisťovňa pripravila pre dôchodcov kalkulačku, ktorá im pomôže vypočítať, v akej výške bude ich vianočný príspevok.

Moderátori sa zamýšľali nad tým, či by dôchodcovia takúto kalkulačku vôbec vedeli použiť a teda či má takáto služba opodstatnenie. Nakoniec sa zhodli, že počas jedného víkendu by ju možno aj mohli nájsť na internete a prísť na to, ako sa používa. Keďže som tiež dôchodca (invalidný) a teda aj ja mám nárok na tento príspevok, rozhodol som sa, že si vyskúšam vypočítať jeho výšku. Musím priznať, že som tajne dúfal, že túto podľa moderátorov náročnú úlohu dokážem zvládnuť aj skôr, ako za jeden víkend. Aj jeden a pol dňa by som považoval za veľký úspech. Aké však bolo moje prekvapenie, keď sa mi tento „ťažký“ hlavolam podarilo vyriešiť možno aj rýchlejšie, ako moderátorovi v štúdiu. Niekedy je totiž efektívnejšie použiť Google, ako pracne vyhľadávať konkrétnu informáciu priamo na stránke :-)

Je zvláštne, že média ešte aj v dnešnej dobe môžu vytvárať tak dehonestujúci obraz o dôchodcoch. Veď dôchodcovia sú ľudia vo vysokom veku, sú zdravotne postihnutí, alebo majú iný vážny problém. V civilizovaných krajinách sú považovaní za jednu z najzraniteľnejších a najohrozenejších skupín obyvateľstva, A mimochodom, poznám aj veľa ľudí, ktorí nie sú dôchodcovia a tiež neovládajú prácu s počítačom. Ja im s tým rád pomôžem, ak to je potrebné. Veď aj oni môžu vedieť niečo, čo neviem ja.

Možno by šéfovia médii mali pouvažovať o možnosti, že by vysielanie zverili ľuďom, ktorí sú kvalitnejší a nepotrebujú zakrývať svoju nevedomosť a neschopnosť plytkým humorom, ktorý humorom vlastne ani nie je. A páni moderátori by sa mohli nad sebou vážne zamyslieť. Mali by byť radi, že ich nič nebolí, že sa môžu plnohodnotne venovať svojej práci, za ktorú dostanú plat neporovnateľné vyšší, ako je príjem bežného dôchodcu. Lebo nemusí to byť až taká samozrejmosť, ako sa im teraz možno zdá. Aj im sa môže ľahko stať, že sa z nich stanú dôchodcovia a nejakí kvákači z rádia sa im budú posmievať, že niečo nevedia.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?